Android Studio – jak na problémy s Hyper-V nebo AMD-V

V návodu si ukážeme jak se vypořádat s problémem s emulací v Android Studio. Pokud máte zapnuté Hyper-V, emulátor v Android Studiu nezapnete, proto si ukážeme alternativní způsob emulace pomocí Visual Studio Emulator for Android.

První řešení je velmi jednoduché, prostě vypnout Hyper-V. Avšak Hyper-V je pro mně nutností, využívám ho pro emulaci Windows Phone aplikací a také pro emulaci operačních systémů. Emulátor v Android Studiu však nefunguje pokud je Hyper-V aktivní. Našel jsem tedy způsob jak se s touto situací vypořád.

Toto řešení je také jednoduché, Microsoft nabízí v rámci Visual Studia vlastní emulátor pro platformu Android, to je logické, jelikož nyní vlastní Xamarin. Tento emulátor je možné používat i samostatně bez Visual Studia, odkaz najdete na této adrese – https://www.visualstudio.com/vs/msft-android-emulator/.

Pokud máte Visual Studio, potřebnou komponentu lze snadno stáhnout. Otevřete si instalátor a zvolte Modify.

V sekci Cross Platform Mobile Development zaškrkněte položku Microsoft Visual Studio Emulator for Android a nainstalujte.

Po instalaci najděte a zapněte program Visual Studio Emulator for Android, zvolte typ zařízení, případně API, které si doinstalujete, zařízení zapněte.

Zapněte Android Studio a otevřete nebo vytvořte projekt. Nyní otevřete okno pro výběr zařízení. Zde zvolte emulované zařízení.

Aplikace se spustí v rámci Visual Studio Emulator for Android!

Doufám, že jsem vám tímto návodem pomohl. Můžete ho nalézt i v rámci videa na Youtube.

Pokud jste nalezli nějakou chybu, prosím, upozorněte nás označením textu a zmáčknutím zkratky Ctrl+Enter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *