Jak na přesměrování z domény na TeamSpeak

Určitě jste se někdy dostali do podobné situace jako já. Jste prostě lenoch a nedokážete si zapamatovat IP adresu a port svého TeamSpeaku. Je zde jednoduchý postup jak se připojit na svůj TS server pomocí domény.

Jak už jsem řekl, budeme potřebovat vlastní doménu, registrátora co povoluje SRV záznamy a TeamSpeak server. Osobně mám doménu registrovanou u Wedosu a TeamSpeak od Fakahedy. Postup tedy budu demonstrovat na nich.

Jako první si zjištěte IP adresu a port vašeho serveru. U mne tedy -> 81.0.217.180:6438.

Dále se přihlaste do administrace u vašeho poskytovatele doménových služeb. Já jsem se tedy přihlásil do administrace Wedosu. Dalším krokem je najít sekci pro úpravu DNS na doméně.

U Wedosu následující, kategorie DNS v menu. Zvolit požadovanou doménu. V levém panelu DNS záznamy. Nyní jsme v příslušné sekci.

Zvolíme Nový záznam.

Jako první nastavíme tzv. A záznam, což je alias. Chceme aby subdoména byla aliasem určité IP adresy, tedy ts3.dr-zelenka.cz aby byl alias pro 81.0.217.180. Jako název zvolíme jméno subdomény, TTL (Time-To-Live) můžeme ponechat na 1800, typ přepneme na A, do dat vložíme IP adresu.

Nyní je potřeba nastavit SRV protokol. Jako název bude _ts3._udp.ts3 (_ts3 -> reprezentuje službu, _udp -> je protokol pro komunikaci, ts3 -> subdoména), TTL opět necháme na 1800, typ přepneme na SRV a v datech bude 0 5 6438 ts3.dr-zelenka.cz (0 -> prijorita, 5 -> váha, 6438 -> je port TS serveru, ts3.dr-zelenka.cz -> vaše subdoména + doména, kterou chcete pro tento účel využít).


Nyní můžete vidět výsledek, úspěšné připojení na TS server.

Pokud jste nalezli nějakou chybu, prosím, upozorněte nás označením textu a zmáčknutím zkratky Ctrl+Enter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *