Maturitní projekt – Jak to vše začalo – #1

V této sérii zabrousíme do tajů mého maturitního projektu. Můžete tak sledovat naživo jeho postupné tvoření. Případné úspěchy, či neúspěchy.

Maturitní projekt, který vytvářím se zabývá vytvořením jednoduchého statického radaru pro měření rychlosti vozidel. Snažím se zjistit kvalitu levných doplerových senzorů, jestli je vůbec něco takové v domácích podmínkách možné.


Maturitní projekt – Statický radar

  1. díl – Jak to všechno začalo
  2. díl – Součástky
  3. díl – Součástky jsou tady, skoro…

Jak jsem se k takové práci vůbec dostal? Ti kteří mě znáte, víte, že hardware je pro mě okrajová záležitost. Na druhou stranu mám rád, když si dám oddych od programování a vypadnu tak ze stereotypu do prostředí, které mě prostě jen baví. Jednoho dne můj učitel říkal, že se bude snažit vytvořit radar pro měření rychlosti, že by si to teoreticky někdo mohl vzít i jako maturitní projekt. A tak jsem se k tomu dostal. Myšlenka jednoduchá, že? Ha, tak úžasné to zase není. Teď toho lituji, nadruhou stranu tu předemnou stojí výzva. A nejlépe pracuji podtlakem.

Jako vedoucího práce jsem si nakonec vzal „mistra“ Pánka. Toho jenž vyplodil tento hrůzný projekt. A experta co mi do toho kecá. Oba jsme v této oblasti úplní antitalenti, s tím, že já jsem antitalent se zkušeností z NAGu a Kyber STOČe.

Úžasná cesta na #NAG2017 – https://www.youtube.com/watch?v=pRc4s5HuHyI

Každopádně už je skoro konec října a já nemám do teď podepsané papíry od projektu. Tedy nemám ani potvrzené základní body, kterýma se práce zabývat. Což je super. Každopádně základní nápad již mám. Nyní budu urgovat na dodání potřebných součástek.

To je pro dnešek již vše. V dalším díle se podíváme na jednotlivé součástky a prvotní plán sestavení.

Pokud jste nalezli nějakou chybu, prosím, upozorněte nás označením textu a zmáčknutím zkratky Ctrl+Enter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *