Arduino – NodeMCU – Představení a úvod #1

Dnes si představíme NodeMCU Development Kit, je to jednoduchý mikrokontroler vycházející z podoby Arduina. Lze ho sehnat kolem 7-8 dolarů (200-225 korun). Co za tu cenu nabízí navíc nebo co se mě osobně nelíbí? To se právě dozvíte v tomto článku. Zároveň tato série bude i na Youtube.Jak už bylo řečeno NodeMCU je velice podobný Arduinu, oproti němu však nabízí integrovaný Wi-Fi modul. Jedná se o Wi-Fi modul ESP8266, který můžete znát i z Arduino jako samostatného připojitelného modulu. Modul má několik možných podob.

Wi-Fi běží na frekvenci 2,4 GHz se standardy b, g a n. Bohužel modul nepodporuje frekvenci 5 GHz. Co integrovanýmu modulu chybí je konektor pro připojení externí antény. U jednoho ze samostatných modulů přitom konektor je.

Samotný NodeMCU má pouze jediný konektor, microUSB, dále jen sérii GPIO po obou stranách. Velikost operační paměti je 128 kB a úložistě má velikost 4 MB. Co se mi na NodeMCU nelíbí je, že nemá 5 V výstup, pouze 3,3 V. Ani 3,3 V však občas nedodá potřebný proud a proto je tedy nutné použít externí napájení s možností 3,3 i 5 V.

 

Co nás tedy v dalších dílech ukážeme? Zprovozníme Wi-Fi odesílaní hodnot do databáze, odesílaní hodnot z databáze do NodeMCU. Ukážeme si některé senzory – pohybu, světla, teploty a další. Na mém YouTube kanále budou kratší videa, kódy, odkazy a podrobnější informace se budou nacházet zde.

 

Pokud jste nalezli nějakou chybu, prosím, upozorněte nás označením textu a zmáčknutím zkratky Ctrl+Enter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *