Zabudování autokamery do Octavie I

V mojí pracovní Škodě Octavii I, tedy první generace, jsem řešil zapojení autokamery. Jestli řešíte podobný problém, koukněte na moje řešení tohoto problému.

Jako jeden z problémů v mé Octavii, jsem řešil zapojení autokamery. Konkrétně dva problémy:

  • umístění zásuvky,
  • její trvalé napájení i při vypnutém.

Dočasnou kameru jsem měl vedenou sloupkem spolujezdce, kolem palubovky a pod gumou dveří. Ta pak vedla pod sedačkou do zásuvky. To nebylo dokonalé, protože kabel zavazel. Navíc jsem musel při každé jízdě zapojit adaptér a po jízdě ho zase vytáhnout.

Při instalaci mé nové kamery 70mai 800s jsem se rozhodl zapojit kameru trošičku trvaleji. Co jsem k tomu použil?

  1. pojistkovou zlodějku ve standartním rozměru
  2. CL zásuvku
  3. USB adaptér do CL zásuvky
  4. Trochu elektro materiálu (smršťovací bužírku, faston konektory, očka a kabely)

Jako první si odpojíme baterii vozu! USB kabel z kamery jsem navedl pod střešním tapcem a sloupkem řidiče dolů k pedálům.

Dalším krokem je demontování plastů nad pedály. Drží jej dva torxové šroubky. Poté co je vyšroubujeme, jednoduše plast vysuneme ven.

Nyní odšroubujeme další dva torxové šroubky a palubovka bude částečně demontovaná.

Na naší zásuvku si na černý kabel přikrimpujeme očko. Bude se jednat o očko na uzemnění, tedy mínus. To pak přišroubujeme pod šroubek na levé straně pod volantem. Jedná se o šroubek, který se nachází vedle relátek. Pro jistotu se můžete přesvědčit multimetrem. Že se jedná opravdu o kostru vozu.

Kostra vozu se nachází pod šroubkem vedle relátek.

Nyní si zapojíme červený kabel. Na pojistkovou zlodějku a červený kabel CL zásuvky si nakrimpujeme Faston konektory. Protáhneme kabel do pojistkové skříně. Na konektory natáhneme bužírku, spojíme a bužírku stáhneme. Máme zapojeno a zaizolováno. Nyní stačí najít v pojistkové skříni pojistku, která se sepne po sepnutí klíčku. To je například pojistka 36 – zadní mlhovky. Pojistku vypojíme a spolu s pojistkou pro zásuvku, ji zapojíme do zlodějky. Zlodějku poté strčíme na místo původní pojistky.

Nyní nám stačí zapojit USB adaptér do zásuvky, do adaptéru zapojit USB kabel od kamery a vyzkoušet, jestli vše funguje jak má.

Funguje? Pokud nám přebývá USB kabel od kamery, zamotáme ho a stáhneme stahovací páskou. Samotnou zásuvku můžeme poté stáhnout k nějakému blízkému kabelovému svazku, aby nám za jízdy nevibrovala.

Nyní to vše můžeme dát zpět dohromady.

A je to, nyní stačí pouze otočit klíčkem a kamera se sama zapne. Po otočení klíčku zpět se zase sama vypne. Nyní už na nic nemusíte myslet a navíc máte i volnou zásuvku pro jiné příslušenství.

Pokud jste nalezli nějakou chybu, prosím, upozorněte nás označením textu a zmáčknutím zkratky Ctrl+Enter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *