Bitwarden – nejlepší správce hesel?

Vítejte u dálšího Zelenkova tipu. Dneska se podíváme na v současné době nejlepšího správce Vašich hesel. Tedy za předpokladu, že nechcete aby Vás to stálo chechtáky a aby to umělo co nejvíce. Pro Vás tu mám tedy Bitwarden! Pojďme se na něj mrkout.

Správce hesel je služba, která sdružuje Vaše hesla k jednotlivým webovým stránkám. Jednoduše tak můžete vložit Vaše přihlašovací údaje do formuláře. A to mezi zařízeníma a mezi prohlížeči. Nabízí i uchovávání dalších hesel, formulářů nebo generování silných hesel.

Proč by jste měli dát přednost službě Bitwarden před známým LastPassem? Jako první bych uvedl, že Bitwarden je zcela open source projekt. Financování projektu je hrazeno z příjmu od firem, kteří si chtějí odemknout pokročilejší funkce. Další výhodou Bitwardenu je, že server pro ukládání dat si můžete provozovat sami. Dobrá volba pro paranoidní uživatele, kteří své hesla nechtějí jen tak někomu poskytovat.

Ve free variantě máte sdílení mezi dvěma uživateli, pokud zaplatíte $1 dostanete rožšíření pro dva uživatele a další výhody. Což je méně než u podobné varianty v LastPass.

Osobně mi Bitwarden přijde příjemnější na užívání než LastPass. Nabízí všechny funkce, které očekávate. Ukládání přihlašovacích údajů, údajů o kreditní kartě, adresní údaje, případně zabezpečené poznámky. To vše se správou do složech, případně s prioritizováním oblíbených. Nabízí jednoduché generování silných hesel.

Nabízí doplněk pro všechny důležité prohlížeče – Firefox, Chrome, Safari, Vivaldi, Opera, Edge.
Dále klienta pro desktop – Windows, Linux i Mac.
Pro mobilní zařízení je dostupný na Android a iOS.

Pokud pokukujete po nějakém správci hesel a stále nemáte vybráno, jednoznačně Bitwarden doporučuji. V případě, že používáte LastPass, nemusí Vás ničím zvlášťním nadchnout. Možná tím, že ušetříte, jelikož ceník je nastaven přívětivěji.  V opačném případě je zde však jednoduchá možnost exportu Vašich hesel z jedné služby na druhou.

Pokud jste nalezli nějakou chybu, prosím, upozorněte nás označením textu a zmáčknutím zkratky Ctrl+Enter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *