Spotify Free na mobilu (skoro) bez omezení? – Spotify Dogfood CORE (aktualizováno)

Používáte Spotify v bezplatné variantě pro Vaše Android zařízení a máte nějaký důvod, proč si neplatit Premium? Tak dnes tu mám tip přesně pro Vás!

Aktualizováno (3. března 2018):

Neuplynulo ani 24 hodin od vydání článku a Spotify zasahuje (lidi ze Spotify asi čtou můj blog). Vlákno na XDA Developers fóru bylo uzavřeno, také skupiny na Telegramu byli smazány. Uživatelům této aplikace nyní přichází zprávy o podivné aktivitě. Aplikaci lze používat už nějakých pár měsíců a souvislost s příchodem Spotify na burzu tedy není náhodná. Spotify se snazí zamést bordel jak může, aby před investory vypadala co nejlépe. Následující řádky původního článku jsou nyní tedy neplatné.

Navíc to vypadá, že Spotify začne blokovat i připojení přes VPN. Což pro mě jako častého uživatele VPN znamená jenom problémy…

Email, který obdrželi uživatelé Spotify Dogfood

Původní članek (2. března 2018):

A co vlastně můžete získat?

  • Můžete volně přehrát libovolnou skladbu
  • Můžete v klidu poslouchat bez reklam
  • Vybrat si kvalitu přehrávání

Proč je tedy v nadpisu ono magické skoro? Jednu funkci, kterou budete mít oproti Premium verzi zapovězenou je offline ukládání.

Ano, nic nebudete platit, stále budete Free uživatel. Ptáte se jak? Pomocí magické komunitní aplikace Spotify Dogfood Core!

Spotify Dogfood CORE je již spíše undergroundová záležitost. Původně open-source projekt prezentovaný na XDA Developers fóru (mnozí zkušení jistě znají) byl volně stažitelný právě zde a také na GitHubu. Bohužel byznys je byznys a takový počin se Spotify prostě nelíbí a proto došlo k jeho stažení.

Jak jsem říkal, nyní je aplikace undergroundovou záležitostí a dostat se k ní není již tak jednoduché. Přesto vývojáři mají své „tajné“ doupě. Konkrétně skupinu na Telegramu.

Pokud ani tohle Vás neodrazuje, tak se pojďme kouknout jak na to.

Instalace

Základem je tedy míti Telegram ve vašem Androidu. Stáhněte, instalujte a registrujte se.

Nyní použijte tento magický odkaz – https://web.telegram.org/#/im?p=@spotifydogfood. Po kliknutí budete vyzvání k zadání Vašeho telefonního čísla. Učiňte tak, poté vložte kód, který Vám na číslo přišel. Nyní by jste měli být ve skupině, v opačném případě zavřete záložku a použijte odkaz znova.

Nyní se vraťte do mobilní verze aplikace Telegram. Zde by jste měli již vidět místnost Spotify Dogfood Portal. Posuňte se nakonec zpráv, zde by jste měli vidět odkaz s titulkem Spotify Dogfood Release Channel. A tam chceme, takže na něj klikněte.

Nyní se nacházíte v oné místnosti. Zde klikněte v horní části na odkaz pro připnuté zprávy. Nyní by jste měli vidět soubor ve formě APK. Kliknutím jej stáhnete.

Dalším klikem soubor otevřete, než tak učiníte musíte ještě odinstalovat původní aplikaci Spotify. V případě, že instalujete soubor APK prvně, musíte také povolit instalaci z neznámých zdrojů. Přejděte tedy do nastavení, hledejte Zabezpečení a tady Neznámé zdroje. Pro různé nástavby výrobců Android zařízení může být tato položka jinak pojmenované nebo umístěná.

Nyní je potřeba vypnout aktualizace. Zamiřte do aplikace Google Play a hledejte Spotify Music, tváří se, že je naistalovaná oficiální aplikace. Klikněte kontextovou nabídku vpravo nahoře. A odškrněte nabídku Automatické aktualizace.

Nezapoměňte, že nyní musíte nové verze aplikace Spotify Dogfood instalovat ručně, sledujte tedy chat na Telegramu!

Výsledek

Pokud jste tedy učinili tyto kroky, instalujte aplikaci. Nyní vidíte aplikaci Spotify s odlišnou ikonkou s psí tlapkou. Máte hotovo, nyní by jste měli využívat výše uvedených výhod.

Upozornění

Jelikož se jedná o neoficiální aplikaci, musíte počítat s následujícím.

  • Aplikaci musíte ručně aktualizovat
  • Výše uvedené výhody mohou přestat z nenadání fungovat
  • Aplikace nemusí být stabilní
  • V době kdy tento článek čtete, již aplikace nefunguje nebo neexistuje

Moralizování nakonec

Pokud postupujete tento proces, máte jistě důvod proč tak činíte. Ale Spotify je úžasnou službou, který si zaslouží předplatné. Předplatné má docela rozumně nastevenou cenu 5,99 €. Navíc, pokud studujete na jedné z podporovaných vysokých škol máte předplatné za 2,99 €. Pokud se Vám zdá cena vysoká, přeci jenom můžete dát dohromady partu a vytvořit si rodinné předplatné až pro 5 dalších lidí za 8,99 €. Což už 50:50 ve dvou je levnější. Sice musíte spolu sdílet playlisty a další, ale ten přístup tady je.

Nezapomeňte, že Spotify musí taky z něčeho žít. Reklamy jej neuživí a umělci jsou stále nenažraní. Jelikož Spotify nyní vstupuje na burzu, víme že v součastnosti prodělává 2,4  miliardy eur (zdroj)!

 

Pokud jste nalezli nějakou chybu, prosím, upozorněte nás označením textu a zmáčknutím zkratky Ctrl+Enter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *