Tečka za jedním projektem, nová doména, nový blog!

Pomalu se blíží den, kdy bude nutné prodloužit doménu stcolonies.eu. Rozhodl jsem se však tak již neučinit. Vypnutím hostingu a domény je posledním krokem k rozloučení se s mým projektem ST: Colonies. Ten bohužel neuspěl, beru to jako velké selhání. Hra byla příliš nezajímavá a vývoj se příliš vlekl. Na hře tolik chybělo, tolik věcí, které by ji posunuly o řád výše.

Navíc mi byla před několika týdny oznámena další smutná zpráva. Bohužel i SGColonies již končí. Důvody jsou podobné jako u mne, hlavně nedostatek volného času. Takovou věc prostě asi nejde dělat v jednom člověku. SGColonies v původní verzi byla báječná hra, tuto hru ale báječnou dělala hlavně komunita. Výborní lidé jak z naší aliance, tak perfektní protivníci.Toto mě naučilo rozpoznat, kdy je dobré přestat.

S expirací domény a hostingu jsem si uvědomil, že pokud se budu chtít vrátit zpět ke svým blogům, článkům či recenzím, nebudu mít kde. Navíc na doméně stcolonies.eu je závislý i můj TeamSpeak server. Prostě se mi nechce pamatovat IP adresa a port serveru. Proto jsem se rozhodl registrovat novou doménu! Původně jsem chtěl registrovat doméno zelenka.něco, bohužel .cz, .eu, .net a další již byli zabrané. Ehm, tedy kromě .pl. Což je blbá sranda.

Před pár měsíci jsem si dělal srandu s toho, že si založím doménu nasersi.pl abych mohl používát email ve tvaru zelenka@nasersi.pl.

Doména dr-zelenka.cz byla však volná, tak jsem vzal tuto horší, ale stále dobrou alternativu. Vrátil jsem se k WordPressu, moderně jsem nahodil na hosting HTTPS s certifikátem od Let’s Encrypt, chci vytvořit svůj CMS a čeká mě několik problémů s .htaccess vs HTTPS vs Wedos.

Pokud jste nalezli nějakou chybu, prosím, upozorněte nás označením textu a zmáčknutím zkratky Ctrl+Enter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *